Kültür

300’den fazla yatılı bölge okuluna 50 bin spor eşofmanı desteği

P&G, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle yatılı bölge ortaokullarında okumakta olan 50 bin öğrencinin spor eşofmanları yenileniyor.

P&G, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle yatılı bölge ortaokullarında okumakta olan 50 bin öğrencinin spor eşofmanları yenileniyor. Bursa Osmangazi’de başlayan eşofman dağıtımına PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi kayaklı koşu branşında temsil eden Hamza Dursun da katıldı. 

Olimpik Anneler Projesi ile çocukların ve gençlerin spora yönlenmesini destekleyen P&G Türkiye, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) desteğiyle Türkiye genelindeki 300’den fazla yatılı bölge ortaokulunun eşofmanlarını yeniliyor. Proje kapsamında Türkiye genelindeki 61 ildeki yatılı bölge ortaokulunda okuyan 50 bin öğrencinin spor eşofmanı yenilenirken, eşofman dağıtımı için Bursa Osmangazi’deki Turgut Yılmazipek Yatılı Bölge Ortaokulu’nda düzenlenen törene PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları’nda Türkiye’yi kayaklı koşu branşında temsil eden Hamza Dursun ile birlikte 8 milli sporcu katıldı.

Törende konuşma yapan P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, “P&G yaşamları iyileştirmek için çalışıyor, sporun da yaşamları iyileştirmede oldukça kritik olduğuna inanıyoruz.Sağlıklı, özgüveni yüksek ve disiplinli nesiller yetiştirmek istiyorsak, çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmemiz gerekiyor. Biz P&G olarak bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü düşünüyoruz. Bu nedenle globalde ‘Teşekkürler Anne’, Türkiye’de ise ‘Olimpik Anneler’ projelerimizle spor konusunda farkındalığı artırıcı kampanyalar yürütüyoruz. Şimdiye kadar hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilk Spor Kültürü Araştırması, ilk Spor Tesisleri Haritası, annelere yönelik bilgilendirme seminerleri, Taha Akgül ve Hamza Dursun gibi milli sporcularımıza ve annelerine destek olmamız bunlardan sadece bazıları” açıklamasında bulundu.

P&G’nin MEB ve TMOK iş birliğiyle 2012 yılından bu yana 330 bin yeni spor ekipmanını Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce öğrenciyle buluşturduğunu aktaran Turgay, “Türkiye’de çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde spora yönlendirilmesi amacıyla her türlü desteğe hazırız. Spor eşofmanı dağıtımı da bu çalışmalarımızda yeni bir adımı oluşturduğu için çok mutluyuz” diye konuştu.

2012 yılından bu yana devam eden stratejik ortaklık

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün de yaptığı konuşmada; “Çocuklarımıza olimpiyat ruhunu aşılamak adına yola çıkılan bu projeyi ülkemiz adına sağlıklı ve sporu seven nesiller yetiştirmek için gerçekleştirilen çabaların önemli bir parçası olarak görüyoruz. Ayrıca yatılı bölge ortaokullarında yatılı olarak kalan 55.000 çocuğumuzun tamamının bu proje kapsamına alınmasını da gelecekte ülkemize olimpiyat gururu yaşatacak nesillerin yetişmesine katkıda bulunması açısından değerli buluyoruz.” açıklamasında bulundu.

P&G Türkiye ile 2012 yılından bu yana yürüttükleri stratejik iş birliğiyle Türkiye’de spor ve olimpiyat kültürünün yaygınlaşması için çalıştıklarını söyleyen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Ayda Uluç, “Çocuklarımızın düzenli spor yapmasında hem aileleri hem de okul çok önemli ve etkili. Olimpik Anneler projesi başta anneler olmak üzere aileleri bilinçlendirmeyi amaçlarken, her yıl düzenli gerçekleştirilen bu spor ekipmanı yardımı da çocuklarımızın bu konuda herhangi bir eksiklik yaşamamasını amaçlıyor. P&G Türkiye ile iş birliğimizin her yıl daha fazla meyve veriyor olması bizim için heyecan verici” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu