Güncel

3 Yaşındaki Çocuk Elektrik Akımına Kapılıp Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde elektrik akımına kapılan 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Elektrik kaçağı olan soba 3 yaşındaki çocuğun hayatına mal oldu.

Alınan bilgiye göre, Asiye Çanakçı, Damlasu Mahallesi’ndeki evlerinde elektrik kaçağı olduğu iddia edilen sobaya dokununca akıma kapıldı. Ailesi tarafından Harran Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çanakçı, buradaki ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
Hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamayan çocuğun cesedi otopsi işlemleri için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna götürüldü. 
 

Evlerde Bulunan Elektrik Kaçağı Nasıl Önlenir? 

Evlerde bulunan elektrik kaçaklarını önlemek ve kontrolsüz gelen elektriği kontrol altında tutmanın bir kaç yolu vardır. Elektriğinizde gelen güçlü akımın önüne geçmek için elektrik sayacının çıkışına kontaktör bağlatmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir elektrik kullanımı için öncelikle bir elektrikçisinin iç tesisatınızı detaylı kontrol edip tahrip olan kablo ve elektrik anahtarlarını değiştirmesi gerekmektedir. Dış hattan gelen elektriğin kablo ve beyaz eşyalarınıza zarar vermemesi için ise kantaktör takılması şarttır. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı