Gap

3 Aydır Oğullarından Haber Alamayan Aile Çaresiz

Gaziantep’te bir yıl önce çalışmak için Antalya’ya giden oğulları Mehmet Beyaz’dan, yaklaşık 3 aydır haber alamayan acılı aile, hem çocuklarına hem de yetkililere seslendi.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde ikamet eden Cemal ve Nazlı Beyaz çifti bir yıl önce çalışmak için Antalya’ya giden oğulları Mehmet Beyaz’dan (23), yaklaşık 3 aydır haber alamıyor. Acılı aile, oğullarının bir an önce bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

İLKHA aracılığıyla çocuklarına da seslenen aile, bir an önce evlatlarına kavuşmak istediklerini söyledi.

Bir yıl önce Antalya’ya çalışmaya giden oğlundan bir haber alamamanın acısını yaşayan Baba Cemal Beyaz, “3 aydan beri haber alamıyoruz. Ekim ayının 5’inden sonra haber alamadık. Kendisi ile irtibat kesildi. Evden gideli 1 sene oldu. Antalya’ya çalışmaya gitti. Karakola, savcılığa ve bütün yetkili kurumlara haber verdik. Ama bir haber yok.” dedi.

Antalya’da emniyet yetkilileri ve diğer yetkililer ile görüştüğünü anlatan baba Beyaz, bir netice alamadıkların belirterek Antalya’daki bir polisin, kendisine, “Biz bulsak bile, sana ‘bulduk’ diye haber edemeyiz. Kendi, benden izinsiz aileme haber vermeyin derse bize sana haber edemeyiz. Antep’te karakola gidip sık sık araştırman lazım. Eğer sistemden düşmüş ise bil ki bulunmuş.” dediğini aktardı.

Oğlunun Antalya’da son çalıştığı işyerine de gittiğini belirten baba Beyaz, “Orada da bizi içeriye bile almadılar. ‘Burada öyle biri çalışmadı’ dediler. Arkadaşları ise ‘ en son bu otelde çalışıyordu’ dediler. Ben de Antalya’da en son çalıştığı otele gittim. Orada da bir bilgi alamadık. Kendisi bize kızdığı için bilinçli bir şekilde haber vermiyordu. Ama son 3 ay tamamen haber kesildi.” şeklinde konuştu.

3 aydır kayıp olan oğlunun bir an önce bulunması için yetkililerden yardım isteyen gözü yaşlı anne Nazlı Beyaz ise, oğlunun uyuşturucu ya da organ mafyasının eline düşmesinden korktuğunu söyledi.

Anne Beyaz, “Oğlum 1 yıl önce kardeşinin düğününe geldi. Kendi de kredi kartına borçlanmıştı. Bana ‘anne 12 bin TL borcum var’ dedi. ‘Ben de oğlum düğün yapıyorum. Bu parayı sana nasıl bulayım’ dedim. Ondan kızıp gitti. Ondan sonra ne kadar aradım ise telefonuma cevap vermedi. Ama teyzesini ve kız kardeşini arıyordu. Onlarla konuşuyordu. Benimle konuşmuyordu. Ama kendisinden haberim vardı. Ekim ayından sonra ise birden ortadan kayboldu. Samimi olduğu bir arkadaşı vardı. Yaklaşık 10 gün boyunca arkadaşı da aramış. Ama ulaşamamış. Sonra burada bir arkadaşı vardı. Diğer arkadaşı da buraya geldi. Bana Antalya’da arkadaşı vardı. Ben o arkadaşı ile konuşunca korktum. Antalya’daki arkadaşı da ‘bana bu beni aramadan durmaz. Günde 3-4 defa beni arıyordu. İki gün beni aramayınca ben kendisini aradım. Bir hafta boyunca kendisini aradım. Ama telefonunu açmadı. Ya bunu öldürdüler, ya da bir mafyanın eline düştü. Bana derhal emniyete başvurun’ dedi.” diye konuştu.

Oğlunun bulunması için yetkililerin kendileri ile ilgilenmediğini iddia eden anne Beyaz, “Karakola gittim. Ne kadar polislerle konuşuyorsam ilgilenen bile yok. Biz devletin askeri ve polis için geceler dua ediyoruz. Ama ilgilenmediler. ‘Aranıyor’ diyorlar. Aranıyor ama net bir bilgi yok. Polisleri arıyorum. ‘Tamam aranıyor’ deyip telefonu yüzüme kapatıyorlar. Yani hiç ilgilenilip üstünde durulmuyor.” dedi.

“Oğlum nerde isen ben seni bekliyorum. Yeter ki gel!”

Oğlunun uyuşturucu ya da organ mafyasının eline düşmesinden korktuğunu söyleyen anne Beyaz, “Çaresiz kaldım.  3 ay oldu. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Çok perişanım. Ben bir anayım. Oğlum nerde isen ben seni bekliyorum. Ömrümü veririm. Yeter ki gel. Hayatım alt üst olmuş. Nerde isen tek bir defa ‘alo anne sağım de’ beni ara. Ben çocuğumun aranıp bulunmasını istiyorum. Ama bana el uzatmadılar. Benim hiçbir yerden bir imkanım olmadı. Ne kadar çırpınıyorsam bir milletvekiline, Fatma Şahin’e ve yetkililere ulaşamıyorum. Kimse bizimle ilgilenmiyor. Bir bağlantı kuramıyorum. Gücüm yetmiyor. Oğlumu kurtarmalarını istiyorum. Eğer ölü, eğer sağ. Eğer ölü değilse oğlumun uyuşturucu yada organ mafyasının eline düşmesinden korkuyorum.” diyerek oğlunun bulunmasını istedi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu