Güncel

24 Haziran’da Yapılacak Olan Erken Seçim Ülkeye İstikrar Getirecek

Erken seçim kararını değerlendiren HAKSİAD Batman Şube Başkanı, erken seçimin siyasi anlamda olumsuzluklarının olmasıyla birlikte ekonomik istikrar ve rahatlamaya katkısının olacağını belirtti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı erken seçim kararını değerlendiren HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, yaptığı açıklamada, seçim kararını ekonomik açıdan olumlu bulduklarını söyledi.

“Erken seçim kararı piyasalara bir rahatlama getirdi”

Seçim kararının ekonomik anlamda piyasayı rahatlattığını belirten Çetiz, “Erken seçimin ekonomik anlamda iyi gelişmelere yol açacağını düşünüyoruz. İş dünyası gözüyle baktığımızda seçimin erkene alınması olumludur diyoruz. Piyasaların rahatlaması açısından alınmış olumlu bir karardır. Güçlü bir iktidar hem içerde hem de dışarıda iş dünyasının önünü açacak, piyasayı rahatlatacaktır.” ifadelerini kullandı.

İstikrarlı hükümetlerin her zaman için ülkeyi rahatlattığına dikkat çeken Çetiz, “Halkın desteğini arkasına almış, güven tazelemiş, kendinden emin, belirsizlikten kurtulmuş bir iktidar özellikle ekonomik anlamda daha cesur adımlar atabilir, iş adamlarının önünü açabilir.” dedi.

“Emperyalist güçler darbe aldı”

İstikrarlı bir hükümetin dış güçlere daha rahat bir şekilde direnebileceğine inandıklarını aktaran Çetiz, “Ülkeyi ekonomik olarak çökertmek isteyen, ülkemize baskı yapan dış güçlerin, emperyalist güçlerin tuzak ve projeleri erken seçim kararıyla ciddi bir darbe almıştır. Ayrıca alınan erken seçim kararının iş dünyasını rahatlatacağına, önünü açacağına inanıyoruz. Erken seçim kararı alındıktan sonra piyasalarda görülen rahatlama da bunun bir örneğidir. Dövizin geri çekilmesi, belirsizliği ortadan kalkmış olması sevindirici olmuştur.” ifadelerini kullandı.

“Erken seçim kararı haksızlıklara yol açabilir”

Erken seçim kararının ekonomik anlamda rahatlama ve istikrarı getireceğini ancak siyasi anlamda olumsuzluklara yol açabileceğini vurgulayan Çetiz, şunları söyledi:

“Diğer açıdan erken seçim kararı sebebiyle bazı partilerin seçime girememe ihtimali doğmuştur. Bu açıdan diğer partilerin de kendi hazırlıklarını tamamlayabilmesi için 6 ay önceden böyle bir kararın alınmış olması gerekiyordu. Her şeye rağmen bu seçimin ülkemiz, halkımız, iş dünyası için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı