Gap

22 Nisan’da Yapılacak STK’lardan Mewlid-i Nebi Etkinliğine Destek

STK’lardan Mewlid-i Nebi etkinliğine destek Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 22 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan Mewlid-i Nebi etkinliğine kentteki İslami STK’lardan destek geldi.Diyarbakır’da faaliyet yürüten İslami sivil toplum kuruluşlarından İlim-Der, Köy-Der ve Yusufî-Der, 22 Nisan Pazar günü Newroz Miting alanında yapılacak olan “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama”  temalı Mewlid-i Nebi etkinliğine tam destek verdiklerini belirttiler.

Köy-Der binasında bir araya gelen STK temsilcileri ortak basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını İlim-Der Başkanı Yusuf Keşli okudu.

Keşli, Peygamber Sevdalıları Platformunu bu tür etkinlikleri düzenledikleri için tebrik ve takdir ettiklerini söyledi.  

Keşli, “Bu yıl da 22 Nisan Pazar günü Newroz Miting alanında “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı mewlid etkinliği yapılacaktır. Bizler de Köy-Der, İlim-Der ve Yusufî- Der olarak bu etkinliğe destek veriyoruz. Bütün üye ve gönüllerimizle beraber alanda olacağız. Peygamber efendimizi anlama ve bir nebze de olsa hatırlatmak için bütün Diyarbakır halkını Newroz Park Miting alanına bekliyoruz.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı