Güncel

2017 Hac Kayıtları Başvuruları Başlıyor.

2017 yılı Hacı adayları için başvurular başlıyor. Hacca gitmek isteyen adaylar 28 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan ön kayıt zamanını kaçırmamalı.

2017 yılı Hac kayıtları yarın başlıyor. 2017 yılında hacca gideceklerin ön kayıt işlemleri 28 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak. 2017 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracakların bankalara 20 TL ön kayıt ücreti yatırması gerekiyor.

Kayıt yaptırmak isteyenlerin elektronik ortamda ya da müftülüklere bizzat müracaat ederek “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel Konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapabilecekler.

Kayıt yenileme işlemleri 09 – 31 Ocak 2017’de

Daha önceki yıllarda kayıt yaptıran hacı adaylarının ise Başkanlık tarafından 2017 yılında otomatik kayıt yenileme işlemi yapılmayacağı için kendilerinin kayıt yenileme işlemi yapması gerekiyor. 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda ya da müftülüklere bizzat müracaat edilerek yapılacak kayıt yenileme işlemleri için herhangi bir ücret alınmayacak.

Kayıt yenileyecek adayların ayrıca değişen konaklama türleri bölümüne dikkat etmesi gerekiyor. Daha önceki yıllarda uygulanan “Normal ve Müstakil Odalı” konaklama türleri birleştirilerek 2017 yılı haccında “Oda Tercihli Hac Konaklama” türüne geçildi. Bundan dolayı kayıt yenileyenler, elektronik ortamda ya da müftülüklere bizzat müracaat ederek “Normal ve Müstakil Odalı” konaklama türü yerine “Oda Tercihli Hac Konaklama” ve “Otel Konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yenileyebilecek.

Kaydını yenilemeyenlerin 2017 yılı hac kurasına dâhil edilmeyeceği belirtilirken hacı adaylarının mutlaka iletişim bilgilerini de güncellemeleri gerekiyor. Çünkü kura çekimi sonrası hacca gitmeye hac kazanan adaylar, “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini ancak cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı