Kültür

2. Dijital Karakter Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk tarafından düzenlenen, hayal gücü ile yeteneğini buluşturabilen tasarımcılara yönelik gerçekleştirdiği ‘2. Dijital Karakter Tasarım Yarışmasının dereceye girenleri belli oldu.

TRT Çocuk’un İBB Kültür A.Ş. ve Gösterge Bilim Sanat Akademisi iş birliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda dereceye giren isimler Zalike Yaman, Dilek Altıntaş Birben ve Osman Üstüner oldu. Yarışmada birincilik ödülü ise “Hürkuşu Sabiha” karakterinin oldu.

Yarışmada, birincilik ödülü 5.000 TL para ödülünün yanı sıra, grafik tablet, 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olurken, ikincilik ödülü ise 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu, grafik tablet ve Derece Sertifikası oldu. Üçüncülük ödülünün sahibi ise 200 Saatlik Çizgi Film Eğitim Bursu ve Derece Sertifikasına hak kazandı.

TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bekir Yıldızcı konuyla ilgili olarak öğrencilerin hayal güçlerini kullanarak, görsel, mekânsal ve her türlü tasarımı içeren bir çalışma içerisine girmesini amaçladıklarını belirtti. Öğrencilerin özgün çalışmalarını desteklemek ve tasarıma ilgilerini çekmek istediklerini aktaran Yıldızcı “TRT Çocuk olarak kurulduğumuz günden bugüne yeteneklere fırsat tanımaya, özgün tasarımların ortaya çıkmasına önem veriyoruz. Ayrıca yerli bir karakter yarışması düzenliyor olmak bizim için ayrı bir mutluluk. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda ilk üçe giren tasarımcılarımızı gönülden kutluyorum. 2018 yılında bir yenisini düzenlemek istediğimiz yarışmamız için tasarımına güvenen tasarımcı ve profesyonelleri şimdiden davet ediyorum,” dedi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu