Kültür

15 Temmuz Temalı Resim Çalıştayı Başlıyor

Şanlıurfa Valiliği ile Kızılay Cemiyeti Şanlıurfa şubesi başkanı eğitimci ressam Muharrem Çelik’in öncülüğünde yapılacak olan 15 Temmuz Temalı Resim Çalıştayı 12 Mayıs Cuma günü başlıyor.

Şanlıurfa Valiliği ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile yürütülecek olan 15 Temmuz darbe temalı yağlıboya resim çalıştayı başlatılıyor.
Şanlıurfa Valisi Sn.Güngör Azmi Tuna’nın destekleriyle kuretörlüğü yürüten sanat tarihçisi ressam Muharrem Çelik çalıştayın 12 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da il Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde 22 sanatçının katılımıyla başlayacak.

Bu sanatçılar ulusal ve uluslararası alanda kendini kanıtlamış kişilerdir.
3 gün sürecek olan 15 Temmuz darbe temalı resim çalıştayı ile darbe girişimi gecesine yönelik duygu, düşünce ve hislerini resim sanatıyla görselleştirecekler.

Ortaya çıkan eserleri temmuz ayında bir sergiyle kamuoyu ile paylaşacaklar.Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik şunları söyledi: 3 ay olarak planladığımız 15 Temmuz darbe temalı yağlıboya resim çalıştayını Şanlıurfa Valisi Sn.Güngör Azmi TUNA’nın himaye ve destekleriyle yürütmekteyiz.
Bu çalıştay çok önemli ve anlamlıdır,ülkemizde bir ilktir.
Görsel olarak ortaya çıkan bu eserler gelecek nesillere ışık olacak,belge olacak ve yeni çalışmalara da fikir olacaktır.
Birlik,beraberlik vatan ve millet sevgisini taşıyan farklı düşünce ve görüşlere sahip olan yürekli 22 ressamımızın 3’ü Harran Üniversitesi, 6’sı Milli Eğitim, 13’ü de farklı mesleklere sahip olan ressamlardan oluşmaktadır
(Muharrem Çelik,Necla Tosmur,Remzi Kara,Fatma Zehra Ebe, Mehmet İnci, Necmi Kaya, Mehmet Sakızcı,Emine Teker, Mehmet Yücel,Mustafa Kılıç,Mahmut Kılıç,Mustafa Çavcı,Süheyla Kılıç, Haluk Özberber, Zülküf Bayhan, Hüseyin Akbulut, Hatice Sevdiren,Abuzer Eker, Levent Çiftçi, Mehmet Gemalmaz, Tülay Hartavi, Mehmet Galip Temiz). Konuya duyarlı olan herkesi resim çalıştayımıza bekliyoruz dedi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu