Güncel

15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması Düzenlendi

15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda Arapça bilgi ve etkinlik yarışması düzenlendi Ağrı’da imam hatip liseleri arası Arapça bilgi ve etkinlik yarışmaları gerçekleştirildi.

Ağrı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası 9’uncu Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” yapıldı.

15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Konferans Salonu’nda yapılan yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, milli eğitim müdür yardımcıları Özlem Çeçen ve Neriman Karakoç, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Öğrenciler, Arapça şiir okuma ve Arapça metin canlandırma olmak üzere 2 kategoride yarıştı. Şiir okuma yarışmasında Merkez Şinasi Ünsal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Patnos 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

Arapça metin canlandırma yarışmasında Merkez Şinasi Ünsal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Patnos 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncülüğü elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Yarışma sonunda öğrencileri tek tek tebrik eden Turan, etkinlik ve yarışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı