Güncel

​14 Şubatta ikinci bahara imza attılar

İkinci baharını yaşamak isteyen Ramazan Ataş ile Şemse Aslan, 14 Şubat Sevgililer Gününde nikha kıydı.

Haber: İbrahim Halil Kahraman
 
Şanlıurfa’da 14 Şubat Sevgililer Gününde nikâh masasına oturarak dünya evine giren 38 çift mutluluğa imzalarını attı. Bu çiftler arasında en çok dikkat çeken ise Ramazan Ataş ile (66) evlenen Şemse Aslan (56) oldu. Şemse Aslan, imza yerine nikâh kütüğüne şahitlerin huzurunda parmak basarak dünya evine girdi.
 
Sevgililer gününde çifte mutluluk
 
Şanlıurfa’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikâh günlerinin özel ve anlamlı kılmak isteyen çiftler, Haliliye Belediyesi nikâh dairesine günler öncesinden başvurdu. Belediyeye başvuran çiftlerin, görevliler tarafından nikâhları kıyılarak evlilik cüzdanları ise geline teslim edildi. 14 Şubat’ta nikah masasına oturan bazı çiftler, unutulmaz bir tarih olması için bugünü beklediklerini ifade ederken, bazı çiftler ise bugünden habersiz oldukları Sevgililer Günü’ne tesadüfen denk geldiğini söyledi.
 
İkinci bahara imza attı
 
Nikâh kıymaya gelen ve Ramazan Ataş ise eşinin ölümü üzerine ikinci kez nikâh masasına oturarak ikinci bahara imza attı. Oldukça heyecanlı olan çift, nikâh memurunun huzurunda Sevgililer Günü’nde çifte mutluluk yaşadı. Türkçe bilmeyen ve okuma yazması olmayan Gelin Şemse Aslan, nikâh memurunun ‘Evlenmek istiyor musunuz?’ sorusuna Arapça ‘Evet’ dedi. Sözlü olarak ‘evet’ diyen Şemse Aslan, ardında imza yerine nikâh defterine parmak bastı. Damat ise geline bir demet çiçek verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı