Güncel

14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen geleneksel kitap okuma yarışması başladı.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen geleneksel kitap okuma yarışması başladı.
 

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması 12 Mart 2018 Pazartesi günü itibariyle başlıyor.

Okuma üzerine farkındalık oluşturmak, düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, merak eden, araştıran, sorgulayan, tartışan ve karar verebilen, olaylara eleştirel yaklaşan, neden sonuç ilişkisi kuran, üretici fikirler geliştirebilen bireylerin topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlik 31 Mart 2018 Cumartesi günü sona erecek.

Toplam dört grup halinde değerlendirilecek yarışmada, birinci grupta ilkokul 4 ve 5. sınıflar; ikinci grupta 6, 7 ve 8. sınıflar; üçüncü grupta lise öğrencileri, dördüncü grupta ise yetişkinler yarışmaya katılabilecekler.

Yarışmacılar kendi grubu için belirlenen yedişer kitaptan oluşan eserleri okuyacaklar. Katılımcılar, 12 Mart 2018 Pazartesi günü itibariyle kitaplarını Bilgi Evlerinden ödünç alabilecekleri gibi yazar, yayınevi ve baskı sayısı aynı olmak koşuluyla kendileri de temin edebileceklerdir. Katılımcılara 21 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınavla, belirlenen kitaplardan çoktan seçmeli test yöntemiyle 100 soru yöneltilecek.

Yarışmada yaş sınırı yok

Herhangi bir yaş sınırlamasının olmadığı Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara ödül verilecek. Toplam 45 bin TL’nin verileceği ödül yarışmasında dört grubun birincilerine 3.000 TL, ikincilerine 2.000 TL, üçüncülerine 1.500 TL, dördüncülerine 1.000 TL, beşincilerine 750 TL, 6, 7, 8, 9 ve 10’uncularına ise 600 TL ödül verilecek. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı